UvA kan schade door protest Roeterseiland niet verhalen
27 mei 2025 om 16:34
< 1 min lezen

UvA kan schade door protest Roeterseiland niet verhalen

De Universiteit van Amsterdam (UvA) slaagt er niet in om de schade van een demonstratie bij de Roeterseilandcampus vorig jaar te verhalen. Het is niet duidelijk geworden wie welke schade heeft aangericht en wie dus waarvoor zou moeten opdraaien, bevestigde een woordvoerder van de universiteit na berichtgeving door het universiteitsblad Folia en de lokale zender AT5.

Pro-Palestijnse betogers voerden in mei vorig jaar actie op het Roeterseiland en de locaties Oudemanhuispoort en Binnengasthuis. Daarbij werd voor zeker 1,5 miljoen euro schade aangericht. Ramen, schermen en muren werden beklad met rode en zilveren verf. Beeldschermen en koffiezetapparaten werden vernield en met spullen uit de gebouwen werden barricades gemaakt.

Verzekeraar

Doordat de schade niet kan worden verhaald, moet de verzekeraar de kosten vergoeden. Dat is volgens de universiteit al grotendeels gebeurd.

De UvA probeert de schade van een ander protest, een maand later, nog wel te verhalen.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van universiteit
    • Universiteit

    Verbetering toegankelijkheid van onderwijsinstellingen is noodzakelijk

    3 oktober 2025 om 16:15
    • Universiteit

    Universitair onderwijs in Emmen weer een stap dichterbij

    3 oktober 2025 om 15:08

Aankomende evenementen

29 Oct
Jaarcongres Traumasensitief onderwijs
  • Noord-Holland
10 Nov
SURF Onderwijsdagen 2025
  • Zuid-Holland
20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant