6 juni 2012 om 13:09
< 1 min lezen

Universiteiten moeten verantwoordelijkheid nemen voor Europa

Prof.dr.ir. Jo Ritzen zal op 8 juni zijn inaugurele rede houden waarmee hij zijn leerstoel aan de Universiteit Maastricht in ontvangst zal nemen, zo meldt Maastricht Aktueel.  

Ritzen zal het in zijn toespraak hebben over de belangrijke rol die universiteiten spelen in het bijdragen aan een duurzame economische groei van Europa. Om dit te bereiken moet het hoger onderwijs dan wel investeren in innovatiekracht door ondernemerschap aan te moedigen en onderzoek meer te richten op maatschappelijke problemen. Universiteiten moeten bovendien meer blijk geven van de leiderschapsrol die zij hebben in de maatschappij.

Jo Ritzen is oud-minister van onderwijs en voormalig collegevoorzitter van de Universiteit Maastricht. Sinds 1 februari 2011 is hij hoogleraar ‘International economics of science, technology and higher education’ aan de Universiteit Maastricht.

© Nationale Onderwijsgids / Martijn van Noppen

Relevante artikelen

Alles van universiteit
    • Universiteit

    TU Delft viert 184‑jarig bestaan en draagt rectoraat over aan Hester Bijl

    Vandaag om 10:03
    • Universiteit

    Hoger onderwijs ziet dalende opkomst en toenemend AI‑gebruik: experts spreken van ‘studeercrisis’

    Vandaag om 08:53

Aankomende evenementen

19 Jan
Open Huis – Willem de Zwijger College Papendrecht
  • Zuid-Holland
20 Jan
Open Huis – Willem de Zwijger College Hardinxveld- Giessendam
  • Zuid-Holland
21 Jan
Themabijeenkomst ‘Houdingen ten opzichte van DEI-initiatieven: Huidige trends en toekomstige richtingen’
  • Utrecht