12 juli 2012 om 09:31
< 1 min lezen

Universiteit Oxford krijgt donatie van 94,7 miljoen

LONDEN (Novum/AP) - De Universiteit Oxford heeft van een durfkapitalist uit het Amerikaanse Silicon Valley een donatie ontvangen van 75 miljoen pond (94,7 miljoen euro). Met de donatie moeten arme studenten de kans krijgen om te studeren aan de prestigieuze universiteit. Dat heeft Oxford woensdag bekendgemaakt.

Met de donatie wordt een fonds opgericht waaruit een deel van de collegegelden en de kosten voor het levensonderhoud van studenten wier ouders weinig verdienen worden betaald. Het eerste jaar krijgen ongeveer honderd studenten een beurs; zij betalen dan 4400 euro collegegeld, in plaats van het normale collegegeld dat zo’n elfduizend euro bedraagt.

Volgens de directeur van durfkapitalist Sequoia Capital, Michael Moritz, moet geld geen barrière vormen voor een opleiding aan Oxford. Moritz, die geboren is in Wales, studeerde zelf geschiedenis aan Oxford.

Relevante artikelen

Alles van universiteit
    • Universiteit

    Studentenleven Delft bedreigd door nieuw hospiteerbeleid

    Vandaag om 09:13
    • Universiteit

    Ahmed Aboutaleb laatste gast van dit seizoen College Tour

    Vandaag om 08:41

Aankomende evenementen

09 Dec
Informatieavond, open huis en open lesmiddagen bij Gerrit Rietveld College
  • Utrecht
09 Dec
Open dagen
  • Zuid-Holland
10 Dec
Proefstuderen faculteit Managementwetenschappen
  • Landelijk