Tilburg University ontvangt 2,5 miljoen van anonieme gever
12 mei 2025 om 11:53
< 1 min lezen

Tilburg University ontvangt 2,5 miljoen van anonieme gever

Tilburg University ontvangt van een anonieme gulle gever 2,5 miljoen euro. Vier Nederlandse universiteiten krijgen van de overleden schenker 10 miljoen euro. Tilburg University hoort bij die vier. Dat meldt Omroep Brabant.

Janneke Iven geeft aan dat de universiteit heel dankbaar en blij is met het geldbedrag. Van de anonieme gever is bekend dat hij of zij uit Delden in Overijssel komt. Hij of zij had een grote wens en dat was om een bijdrage te leveren aan wetenschappelijk onderzoek en educatie. Tilburg University gaat het geld gebruiken voor onderzoek op het gebied van religie en sociologie.

Waar gaat het geld naartoe? 

De Vrije Universiteit gaat het geld gebruiken op het gebied van religie en de Universiteit Twente gaat studenten hiermee helpen met hun studie en er gaat een deel naar innovatieve onderzoeksprojecten. De Universiteit van Wageningen stopt het geld in de Boerderij van de Toekomst.

Door: Nationale Onderwijsgids / Femke van Arendonk 

Relevante artikelen

Alles van universiteit
  • Moet je je studieschuld opgeven als je belastingaangifte doet?
    • Universiteit

    Moet ik mijn studieschuld doorgeven bij de belastingaangifte 2025?

    2 februari 2026 om 09:38
  • Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk
    • Universiteit

    Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk

    18 augustus 2025 om 13:27

Aankomende evenementen

04 Mar
Hét UU-onderwijs evenement
  • Utrecht
24 Mar
“Met Alle Respect!” 2026
  • Utrecht
26 May
Kennismaking nieuwe leerlingen Gymnasium Bernrode
  • Noord-Brabant
02 Jun
Conferentie Naar Inclusiever Onderwijs 2026
  • Noord-Holland