Vandaag om 11:03
< 1 min lezen

Studenten uit Groningen vieren met Protestival 55 jaar studentenactivisme

Door: Nationale Onderwijsgids / Femke van Arendonk

Groningse studentenorganisaties organiseren maandagavond 26 januari het Protestival. Dit festival staat in het teken van 55 jaar studentenactivisme. Ook wordt het boek Nait Soez’n – De Groninger Studentenbond in de jaren zeventig- en wat daaraan voorafging gepresenteerd. Dat meldt OOG TV.

Het studentenactivisme in de jaren zeventig en het ontstaan van de Groninger Studentenbond (GSb) staan in dit boek centraal. Oud-bestuurder van de GSb en historicus Ruud Weijdeveld schreef dit boek. Omdat Weijdeveld eind 2020 onverwachts overleed, zorgde een groep oud-leden van de GSb ervoor dat het naslagwerk toch werd gemaakt.

Tweetalig festival

Het tweetalige festival wordt georganiseerd door de Groninger Studentenbond, Usva en Studium Generale Groningen. Naast de boekpresentatie zijn er ook nog workshops en lezingen. Politieke studentenorganisaties staan op een markt. Daar kunnen studenten ook boeken en merchandise kopen. Voor studenten en voor mensen die vooraf het boek hebben besteld, is de toegang tot het festival gratis.

Relevante artikelen

Alles van universiteit
    • HBO

    Studenten met visuele beperking blijven vastlopen door slecht toegankelijk digitaal onderwijs

    Vandaag om 09:22
    • HBO

    Studenten kunnen straks appartement betrekken in wooncomplex naast station Lent

    23 januari 2026 om 12:07

Aankomende evenementen

28 Jan
Ontdek het KC!
  • Zuid-Holland
29 Jan
Informatieavond, open huis en open lesmiddagen bij Gerrit Rietveld College
  • Utrecht
30 Jan
Open dagen
  • Zuid-Holland