24 juli 2017 om 16:51
< 1 min lezen

Student uit Groningen opgepakt na identiteitsroof

De politie heeft een student van 32 jaar uit Groningen opgepakt die op naam van andere mensen goederen bestelde bij webshops. De verdachte zou de inloggegevens van zijn slachtoffers hebben bemachtigd door zogeheten keyloggers te gebruiken bij een onderwijsinstelling in de stad.

Zo’n keylogger slaat alles op wat mensen intikken op een toetsenbord. De politie ontdekte dat dergelijke apparaten in de USB-poorten van twee computers van de instelling waren geplaatst. Onderzoekers hadden daar poolshoogte genomen nadat meer dan twintig aangiften waren binnengekomen van gedupeerden.

De verdachte gebruikte volgens de politie inloggegevens van e-mailaccounts en webshopaccounts van nietsvermoedende slachtoffers. Hij liet de bestelde spullen naar verluidt bezorgen bij studentenflats waar hij ze uit brievenbussen kon halen. De politie kon de man eerder deze maand op een afleveradres arresteren nadat informatie was bemachtigd over een nieuwe bestelling.

De man bestelde onder meer harde schijven die hij vervolgens doorverkocht via internet. Hij verdiende zo vermoedelijk een paar duizend euro. “Op deze manier probeerde hij zijn studieschuld af te lossen”, meldde de politie maandag. De man wordt verdacht van computervredebreuk, identiteitsfraude en witwassen.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van universiteit
    • Universiteit

    Kerstvakantie van start! Scholen in heel Nederland twee weken dicht 

    Gisteren om 15:15
    • Universiteit

    Hypotheekadviseur wil studieschuld niet langer laten meetellen bij hypotheekaanvraag

    18 december 2025 om 09:32

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant