18 september 2025 om 09:09
< 1 min lezen

Rijksuniversiteit Groningen moet maatregelen treffen vanwege Miljoenennota

Door: Nationale Onderwijsgids / Femke van Arendonk

De Rijksuniversiteit Groningen (RUG) moet de komende jaren personeel gaan ontslaan. Dat is het gevolg van de bezuinigingen in het onderwijs. Deze werden dinsdag 16 september officieel in de Miljoenennota gepresenteerd. Driehonderd banen staan op de tocht. De RUG moet tachtig miljoen euro gaan bezuinigen. Dat meldt RTV Noord.

De RUG heeft een deel van die bezuinigingen al doorgevoerd en een gedeelte is teruggedraaid. Maar als de RUG nu naar de Miljoenennota kijkt, moet de universiteit alsnog dertig miljoen bezuinigen. Dat betekent dat de universiteit een aantal docenten moet gaan ontslaan. Daarbij zou het gaan om driehonderd medewerkers.

Gedwongen ontslagen voorkomen

Hans Biemans, portefeuillehouder financiën van het College van Bestuur, geeft aan dat de universiteit wil voorkomen dat er gedwongen ontslagen gaan vallen. Er gaan de komende jaren ook een aantal medewerkers met pensioen.

Opleidingen komen niet in gevaar

De RUG moet ook investeringen gaan uitstellen en kantoorruimtes anders inrichten. Volgens Biemans komen de opleidingen niet in gevaar. “Het onderwijs an sich is anders in te richten. Bij een aantal opleidingen zullen er meer mensen in de collegebanken plaatsnemen.”

Relevante artikelen

Alles van universiteit
    • Docenten

    Steeds meer jonge, vrouwelijke, docenten raken arbeidsongeschikt vanwege psychische klachten

    14 november 2025 om 10:08
    • Docenten

    Onderwijsexpert ziet op de basisschool het huisbezoek door leraren graag terugkomen

    13 november 2025 om 12:03

Aankomende evenementen

20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant
21 Nov
Onderwijsfestival
  • Utrecht
27 Nov
De Buitenlandbeurs
  • Utrecht