12 november 2012 om 12:58
< 1 min lezen

Psychologisch onderzoek UvA beste van Nederland

AMSTERDAM - Uit het onderzoek 'Assessment of Research Quality. Psychology 2005-2010' van Quality Assurance Netherlands Universities (QANU) blijkt dat de kwaliteit van psychologie-onderzoek aan de acht universiteiten in Nederland, het hoogst is aan de Universiteit van Amsterdam (UvA). Dat meldt Folia Web.

De UvA haalde in het onderzoek een gemiddelde score van 4,65 op een schaal van 1 tot 5, waarbij driekwart van de toegekende scores bestonden uit een 4,5 of een 5. De scores werden gegeven op de onderwerpen kwaliteit, productiviteit, maatschappelijke relevantie en vitaliteit.

Toch was er ook kritiek te lezen in het rapport. Assistenten in opleiding (aio’s) doen relatief lang over hun promotietraject. Twee derde van de promovendi aan de UvA heeft meer dan vijf jaar nodig voor de afronding van het proefschrift.

Om die reden is begonnen met de monitoring van de aio’s. Zij dienen nu binnen acht maanden na aanstelling een manuscript, bijvoorbeeld in de vorm van een review-artikel, te schrijven. Volgens hoogleraar psychofysiologie Gerard Kerkhof kan dit negatieve consequenties hebben. Een verlenging van enkele maanden kan de promovendi al de gelegenheid geven één of twee publicaties te realiseren. “Het zou jammer zijn als we alleen maar naar de duur van een traject kijken, en minder naar de kwaliteit.”

© Nationale Onderwijsgids / Ype van Woersem

Relevante artikelen

Alles van universiteit
    • Universiteit

    Doek valt voor strandwachten studentencorps Utrecht, na 75 jaar niet meer welkom op Texel

    Vandaag om 09:12
    • Universiteit

    Voormalig UvA-docent moet vanwege smaad en doxing vijf maanden de gevangenis in

    Gisteren om 11:26

Aankomende evenementen

08 Nov
Open dag – alle locaties De Rooi Pannen
  • Noord-Brabant
10 Nov
SURF Onderwijsdagen 2025
  • Zuid-Holland
20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant