15 april 2013 om 12:42
< 1 min lezen

Ook studentenquota per wijk in Breda

BREDA - In navolging op andere studentensteden, wordt ook in Breda voor wijken een qoutum gesteld van het percentage studenten dat er mag wonen. Dat meldt BN de Stem.

De quota zijn onlangs in overleg met de wijkraden afgesproken en zijn nu in afwachting van goedkeuring door de gemeenteraad. In de binnenstad betekent het quotum dat niet meer dan 10 procent van de bewoners student mag zijn. In de stadswijken rondom de binnenstad is dat 4 procent en in buitenwijken slechts 1 procent.

Reden voor de quota is de flinke overlast die de studenten veroorzaken. Net als in andere studentensteden ondervinden ook in Breda veel bewoners vooral geluidsoverlast van deze groep. Vooral in de wijken Brabantpark en Belcrum is dit heel erg, wat door een quotum af zal moeten nemen.

© Nationale Onderwijsgids / Ype van Woersem

Relevante artikelen

Alles van universiteit
    • Universiteit

    Student met dyscalculie krijgt geen vrijstelling voor statistiekvakken master Psychologie

    Gisteren om 13:48
    • Universiteit

    Universiteitsbibliotheek Leiden schaft zeer bijzondere handgetekende plattegrond aan

    Gisteren om 09:45

Aankomende evenementen

28 Jan
Ontdek het KC!
  • Zuid-Holland
29 Jan
Informatieavond, open huis en open lesmiddagen bij Gerrit Rietveld College
  • Utrecht
30 Jan
Open dagen
  • Zuid-Holland