26 februari 2016 om 14:47
< 1 min lezen

Groningse masteropleiding beoordeeld met ‘excellent’

De Groningse researchmasteropleiding Behavioural and Cognitive Neurosciences (BCN) is recent door de Nederlands Vlaamse Accreditatie Organisatie (NVAO) beoordeeld met het predicaat ‘excellent’. De masteropleiding bereidt studenten voor op een carrière in de neurowetenschappen. De NVAO concludeert dat de studenten binnen deze opleiding ‘werkelijk gepassioneerde neurowetenschappers’ worden. Dat meldt het UMCG.

De Groningse masteropleiding onderscheidt zich in verschillende opzichten van andere neurowetenschappelijke masteropleidingen. Uniek is dat docenten vanuit Gedrags- en Maatschappijwetenschappen, Medische Wetenschappen en Wiskunde & Natuurwetenschappen het programma inhoudelijk vorm geven. Studenten worden opgeleid om hersenen, gedrag en cognitie als onlosmakelijk met elkaar verbonden te zien. Ze krijgen kennis omtrent onderzoeksvragen en onderzoeksmethoden uit al deze vakgebieden en worden gestimuleerd om de methoden uit het ene vakgebied bij het andere toe te passen.

De opleiding bestaat twaalf jaar en is erg succesvol. Jaarlijks worden 25 tot 30 studenten geselecteerd; de meesten hebben een bachelor in biologie/levenswetenschappen, psychologie, of medische wetenschappen. Zij worden getraind om intensief samen te werken en zo optimaal gebruik te maken van elkaars kennis en vaardigheden. Studenten hebben veel invloed op het onderwijsprogramma waardoor dat steeds verder wordt verbeterd. Meer dan de helft van de studenten studeert cum laude af. Tachtig procent krijgt een PhD- positie in het onderzoek. 

© Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van universiteit
    • Universiteit

    Studenten schelden elkaar nog steeds uit voor ‘homo’ en ‘flikker’, ook tijdens Paarse Vrijdag

    Vandaag om 13:23
    • Universiteit

    Verus en de Vereniging van Algemeen Bijzondere Scholen gaan vanaf januari samen verder

    Vandaag om 13:02

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant