Bij de Universiteit van Amsterdam (UvA) hebben pro-Palestijnse demonstranten opnieuw hun tentjes neergezet. De tentjes staan bij campus Roeterseiland. Daar vond in 2024 nog een pittige ontruiming plaats. Dat meldt De Telegraaf.
Het kamp van de activisten is vernoemd naar Alaa al-Najjar, een kinderarts die haar echtgenoot en negen van haar tien kinderen verloor in Gaza. De UvA moet van de activisten alle banden met Israël verbreken.
In gesprek met de activisten
Een woordvoerder van de universiteit laat weten dat het nog redelijk rustig is op het Roeterseiland. Een rector en een decaan van de universiteit gaan vanmiddag met de activisten in gesprek.
Niet overnachten op het grasveld
De UvA wil niet dat de actievoerders op het grasveld bij de campus de nacht doorbrengen. In mei 2024 deden de demonstranten dit wel. Die nacht volgde er een ontruiming. Aan zaken tegen aangehouden betogers van Roeterseiland werden door het Openbaar Ministerie geschrapt. De universiteit kon niet spreken van erfvredebreuk, want volgens justitie is het terrein openbaar toegankelijk.
Door: Nationale Onderwijsgids / Femke van Arendonk