Universiteit Maastricht laat kracht zien in onderwijsvernieuwing
20 mei 2025 om 14:31
< 1 min lezen

Universiteit Maastricht laat kracht zien in onderwijsvernieuwing

De Universiteit Maastricht (UM) heeft van de Nederlands-Vlaamse Accreditatieorganisatie (NVAO) een positief oordeel gekregen in het kader van de instellingstoets kwaliteitszorg (ITK). De UM beschikt volgens de NVAO over een goed systeem van kwaliteitszorg en houdt daarbij vast aan een belangrijke kwaliteitscultuur. De UM is hiermee de eerste onderwijsinstelling van Nederland die het volledige traject in de derde ITK-ronde positief heeft afgerond. Dat meldt de NVAO.

De UM is op vier gebieden beoordeeld, namelijk op visie en beleid, uitvoering, evaluatie en monitoring, en op ontwikkeling. Op alle onderdelen voldoet de onderwijsinstelling aan de gestelde eisen. De UM weet, volgens het deskundigenpanel, haar onderwijskundige ambities overtuigend te laten zien. Het onderwijs aan de UM is kleinschalig, internationaal, probleemgestuurd en maatschappelijk relevant. Studenten en onderwijsmedewerkers werken intensief samen aan de verbetering van het onderwijs.

Goede voorzieningen voor studenten en medewerkers 

De universiteit biedt voor studenten en medewerkers goede voorzieningen aan en is via de Brightlands-campussen sterk verankerd in de regio. Het beleid op het personeel biedt ruimte voor onderwijs, onderzoek en maatschappelijke impact. Het onderwijsexpertisecentrum van de UM, het EDLAB, speelt daarbij een stimulerende rol.

Studenten zijn actief betrokken bij de UM en ook de korte lijnen binnen de organisatie prijst het deskundigenpanel. De UM doet actief onderzoek naar haar eigen onderwijskundige uitgangspunten en als basis voor onderwijsvernieuwing gebruikt ze empirisch onderzoek.

Relatie tussen onderwijs en eigen onderzoek 

Als aanbeveling krijgt de UM om de relatie tussen onderwijs en eigen onderzoek duidelijker zichtbaar te laten zijn op het niveau van de opleidingen en modules. Het gebruik van het onderwijsdashboard kan ook meer verbinding hebben met monitoring en het opvolgen van verbetermaatregelen.

Door: Nationale Onderwijsgids / Femke van Arendonk 

Relevante artikelen

Alles van universiteit
    • Universiteit

    Geneeskundestudenten ervaren veel stress over hun loopbaankeuze

    Gisteren om 10:23
    • Universiteit

    Universiteit Utrecht doet aangifte tegen pro-Palestijnse betogers die het gebouw bezetten

    10 december 2025 om 15:33

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant