Universiteiten en hogescholen willen op 10 juni landelijk staken
25 april 2025 om 10:00
< 1 min lezen

Universiteiten en hogescholen willen op 10 juni landelijk staken

Studenten en docenten op universiteiten en hogescholen zijn van plan op 10 juni weer een landelijke actiedag te houden tegen bezuinigingen die het kabinet doorvoert. De Algemene Onderwijsbond (AOb) heeft die datum donderdag aangekondigd, op de twaalfde en laatste dag van een estafettestaking in studentensteden. De vorm van het protest en de locatie zijn nog niet bekend.

De reeks plaatselijke acties begon ruim een maand geleden in Den Haag en Leiden. Daarna volgden Utrecht, Nijmegen/Arnhem, Amsterdam, Groningen, Enschede, Rotterdam, Middelburg, Tilburg, Wageningen, Maastricht, Eindhoven en Delft. Volgens de AOb hebben ongeveer 32.500 mensen meegedaan aan die lokale stakingen.

Bezuinigingen op onderwijs en onderzoek

Het kabinet bezuinigt ruim 1,2 miljard euro op onderwijs en onderzoek. Dat treft vooral hogescholen en universiteiten. Dankzij de steun van een deel van de oppositie ging de Eerste Kamer onlangs akkoord met de bezuinigingen. Aanvankelijk ging het om een nog hoger bedrag. In november demonstreerden enkele tienduizenden mensen daartegen op het Malieveld in Den Haag.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van universiteit
    • Docenten

    Basisschool uit Utrecht stopt met sinterklaasfeest en gaat voor alternatief festijn

    Vandaag om 10:30
    • Docenten

    Hoe kun je kinderen met dyslexie helpen?

    Vandaag om 09:42

Aankomende evenementen

27 Nov
De Buitenlandbeurs
  • Utrecht
28 Nov
PROMIS-ES symposium
  • Landelijk
03 Dec
Oratie Daan van Uhm
  • Limburg