UvA-locaties alleen toegankelijk voor medewerkers vanwege protesten
17 april 2025 om 13:53
< 1 min lezen

UvA-locaties alleen toegankelijk voor medewerkers vanwege protesten

Alle UvA-locaties in de binnenstad van Amsterdam zijn alleen toegankelijk voor studenten en personeel. Dat zegt een woordvoerder van de universiteit. Er is namelijk een pro-Palestijnse demonstratie aangekondigd. Dit protest volgt een aantal dagen na de bezetting in het Maagdenhuis. Volgens de UvA is daar veel vernield. Dat meldt AT5.

De UvA-locaties Roeterseiland, Binnengasthuis, Bushuis en P.C. Hoofthuis zijn alleen toegankelijk met een medewerkers- of studentenpas.

Bezetting en vernieling Maagdenhuis 

De UvA en de driehoek van burgemeester, justitie en politie reageerden niet blij op de bezetting en de vernieling in het Maagdenhuis. “Demonstreren is een belangrijk recht, maar bezetting, vernieling en geweld tegen de politie accepteren we niet.”

Door: Nationale Onderwijsgids /Femke van Arendonk 

Relevante artikelen

Alles van universiteit
    • Crisis Midden-Oosten

    Joodse studenten voelen zich onveilig op de UvA en openen meldpunt

    8 september 2025 om 11:49
    • Crisis Midden-Oosten

    Joodse studenten voelen zich nog altijd onveilig op onderwijsinstelling

    2 september 2025 om 09:02

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht