Zes activisten niet vervolgd voor vernielingen op Radboud Universiteit
27 januari 2025 om 14:55
< 1 min lezen

Zes activisten niet vervolgd voor vernielingen op Radboud Universiteit

Zes mensen die vorig jaar vernielingen hadden aangericht op de Radboud Universiteit in Nijmegen worden niet vervolgd. De zaak is door het Openbaar Ministerie opgeschort. Dat meldt de NOS.

Het OM stelt dat er te weinig bewijs was tegen de vijf personen. Tijdens de vernielingen droegen de verdachten gezichtsbedekkende kleding. Daardoor kunnen ze niet goed genoeg herkend worden. De zaak tegen één andere verdachte wordt opgeschort omdat de persoon in kwestie tijdens de vernielingen in de trein zat.

Vernielingen in theaterzaal 

In een theaterzaal van de universiteit werd op 16 december van alles vernield. Niet veel later werden zes mensen in een bus aangehouden. De Radboud Universiteit deed meteen aangifte van de vernielingen.

Pro-Palestinamars 

Rondom de campus van de universiteit had de activistengroep Nijmegen Encampment op dezelfde dag een pro-Palestinamars aangekondigd. Omdat er veel politie op de campus aanwezig was, werd deze demonstratie op het allerlaatste moment geannuleerd.

Door: Nationale Onderwijsgids / Femke van Arendonk 

Relevante artikelen

Alles van universiteit
    • Crisis Midden-Oosten

    Studenten Universiteit van Amsterdam vieren Chanoeka

    17 december 2025 om 13:12
    • Crisis Midden-Oosten

    Gebouw Universiteit Utrecht flink beschadigd na bezetting pro-Palestina demonstranten

    16 december 2025 om 11:45

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant