12 juli 2013 om 10:51
< 1 min lezen

Studenten Wageningen University adviseren Friese gemeente

VEENWOUDEN - De bodemdaling in Noordoost-Friesland moet worden voorkomen door het veengebied in deze streek natter te maken. Dit advies heeft de gemeente Dantumadiel gekregen van zeven studenten van Wageningen University. Daarover bericht de website van de Leeuwarder Courant.

De studenten, vier uit Nederland en drie uit China, hebben drie maanden lang het waterbeheer in Noordoost-Friesland aan een onderzoek onderworpen. Veenwouden gebruikten zij daarbij als voorbeeldlocatie.

Volgens de studenten leidt het huidige wegpompen van water uit het veengebied door de jaren heen tot een dalend waterpeil. Dit kan naar de mening van de onderzoekers uiteindelijk ernstige gevolgen hebben, zoals een toenemende kans op overstromingen.

© Nationale Onderwijsgids / Richard Heeres

Relevante artikelen

Alles van universiteit
    • Universiteit

    Demissionair Onderwijsminister Moes wil verschil tussen mbo, hbo en wo gelijktrekken

    Gisteren om 10:25
    • Universiteit

    Hoe groeide Data Science & AI van BUas uit tot beste opleiding van Nederland?

    17 november 2025 om 12:07

Aankomende evenementen

20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant
21 Nov
Onderwijsfestival
  • Utrecht
27 Nov
De Buitenlandbeurs
  • Utrecht