Tientallen docenten UvA voeren solidariteitsactie op Roeterseiland
7 mei 2024 om 15:38
< 1 min lezen

Tientallen docenten UvA voeren solidariteitsactie op Roeterseiland

Tientallen docenten en medewerkers van de Universiteit van Amsterdam (UvA) houden dinsdagmiddag vanaf 16.00 uur een eigen demonstratie op de Roeterseilandcampus. Ze doen dat onder meer uit solidariteit met de pro-Palestijnse studenten die daar maandag een protestkamp opzetten en door de politie uiteindelijk werden verwijderd. Dat zegt docent sociologie Sam Hamer.

“We zijn woedend over het politieoptreden. Een vreedzame demonstratie leidde snel tot politiegeweld”, zegt Hamer.

Banden verbreken

De docenten onderschrijven de oproep van studenten aan het College van Bestuur van de UvA om de banden te verbreken met “instanties die medeplichtig zijn aan genocide”, aldus Hamer. “We demonstreren om de UvA die kant op te duwen.”

De politie bereidt zich voor op de demonstratie. “We kijken wat nodig is om het in goede banen te leiden”, aldus een woordvoerster van de politie. Ze laat weten dat er genoeg agenten beschikbaar zijn. Er is ook al de hele tijd politie aanwezig op de Roeterseilandcampus.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van universiteit
    • Docenten

    Nieuwe cao’s primair en voortgezet onderwijs definitief – dit betekent dat voor jou

    Vandaag om 13:23
    • Docenten

    Nieuwe cao hbo: loonsverhoging van 5 procent en eenmalige uitkering van 700 euro

    28 november 2025 om 13:00

Aankomende evenementen

03 Dec
Oratie Daan van Uhm
  • Limburg
09 Dec
Informatieavond, open huis en open lesmiddagen bij Gerrit Rietveld College
  • Utrecht
09 Dec
Open dagen
  • Zuid-Holland