Studentenvereniging Tragos niet welkom tijdens introductieweek INKOM
7 augustus 2023 om 18:20
< 1 min lezen

Studentenvereniging Tragos niet welkom tijdens introductieweek INKOM

De Maastrichtse studentenvereniging Tragos kwam vorig jaar in opspraak vanwege vernederende ontgroeningen. Daarom zijn ze dit jaar niet welkom bij de INKOM, het jaarlijkse welkomstfeest voor nieuwe studenten in de stad Maastricht. Dat meldt 1Limburg. 

Het niet welkom zijn tijdens de INKOM was een van de maatregelen van de universiteit toen het nieuws rondom de ontgroeningen naar buiten kwam. Tragos raakte in opspraak omdat studenten urine over zich heen kregen. Ook moesten mannelijke aspirantleden onder dwang bier met sardientjes, prei en knoflook drinken.

Verbetertraject 

Op dit moment lopen er wel gesprekken tussen de studentenvereniging en de Universiteit Maastricht. Ongeveer twee keer per maand zijn er gesprekken over het verbetertraject. In de loop van aankomend studiejaar zal blijken of het verbetertraject gaat leiden tot een herstel van de banden tussen de universiteit en de vereniging.

Door: Nationale Onderwijsgids / Femke van Arendonk 
 

Relevante artikelen

Alles van universiteit
    • Universiteit

    TU Delft blijft achter in groei vrouwelijke hoogleraren: urgentie loopt op

    Gisteren om 14:21
    • Universiteit

    Onderwijswetenschapper Mansoor Shariff van Universiteit Maastricht overleden

    23 december 2025 om 13:27

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant