18 september 2020 om 14:37
< 1 min lezen

Studenten verliezen diploma omdat online toezicht Erasmus Universiteit niet werkte

Tientallen rechtenstudenten van de Erasmus Universiteit in Rotterdam hebben deze week te horen gekregen dat hun tentamen ongeldig is verklaard, twee maanden na dato. Reden: het online toezicht werkte niet naar behoren, waardoor de universiteit niet kon waarborgen dat er niet gespiekt werd. Van zeker vijftien studenten is daardoor zelfs het diploma ingetrokken. Dit meldt NOS.

Het tentamen werd in juli online afgenomen vanwege de coronamaatregelen. Door middel van proctoringsoftware kan de universiteit bij iedere studente afzonderlijk meekijken of er niet gespiekt wordt. Dit gebeurt via de webcam, de microfoon en soms de webbrowser.
 
De studenten zijn echter deze week via een mail geïnformeerd dat er iets niet goed is gegaan met de webcam-beelden. Hierdoor kon de Erasmus Universiteit niet anders dan de bijna 100 tentamens alsnog ongeldig te verklaren. Volgens de universiteit was het niet mogelijk de studenten hiervan eerder op de hoogte te stellen, omdat het softwarebedrijf de beelden niet eerder kon aanleveren.
 
Wat er precies is gebeurd en of het gaat om technische problemen of de verbinding, is niet duidelijk, dat moet nader onderzocht worden. Volgens Universiteitsraadslid Philip van Moll gaven gedupeerde studenten aan dat ze de fouten bij ProctorExam niet zelf konden zien:  het lampje van de webcam stond aan en er was gewoon internetverbinding.
 
De gedupeerde studenten hebben rond deze tijd allemaal een individueel gesprek met de universiteit over de gevolgen hiervan voor hun studie. Sommigen studenten hebben een advocaat in de arm genomen. Ze vinden dat de technische problemen worden afgeschoven op hen. Ook vinden ze het beledigend dat er nu wordt gedaan alsof de studenten “een soort van fraude” hebben gepleegd. 
 
Door: Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van universiteit
    • Universiteit

    Studentenhuisvester gaat zelf bepalen wie er op hospiteeravond mag komen

    Vandaag om 15:31
    • Universiteit

    Universiteit Twente op zwarte lijst vanwege ‘bijdrage aan bezetting en genocide’

    Vandaag om 09:23

Aankomende evenementen

23 Nov
Voorlichtingsavond ouderen Berechja College
  • Flevoland
25 Nov
Open huis – Stip VSO Utrecht
  • Utrecht
25 Nov
Open huis of kijk- en doemiddagena TalentStad Beroepscollege
  • Overijssel