7 januari 2020 om 16:24
< 1 min lezen

Radboud Universiteit waarschuwt studenten alert te zijn op hacks

Bestuursvoorzitter Daniël Wigboldus van de Radboud Universiteit waarschuwde maandag in zijn nieuwjaarstoespraak dat alle studenten en medewerkers alert moeten zijn op phishing mails en virusscanners up-to-date moeten houden. Hij zei dit naar aanleiding van de cyberaanval op de universiteit Maastricht net voor de kerstvakantie. Dit meldt De Gelderlander.

Volgens Wigboldus wordt het een steeds grotere uitdaging om cyberaanvallen het hoofd te kunnen bieden. De Nederlandse universiteiten zouden hierin samenwerken om de digitale aanvallen te kunnen pareren.
 

Ransomware

Bij de universiteit Maastricht zijn de onderzoeken naar de aanval met zogeheten ransomware nog in volle gang. De universiteit heeft specialisten ingeschakeld om uit te zoeken hoe de daders te werk zijn gegaan. Het Openbaar Ministerie (OM) Limburg leidt het strafrechtelijk onderzoek.
 

Losgeld

Volgens welingelichte bronnen heeft de universiteit losgeld betaald om weer toegang te krijgen tot de computersystemen. 
 
Door: Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van universiteit
    • Docenten

    Leermeesterdag helpt docenten met inspiratie voor duurzame horeca

    Gisteren om 15:26
    • Docenten

    Wie zijn de leukste onderwijsinfluencers voor docenten van dit moment?

    Gisteren om 13:11

Aankomende evenementen

29 Oct
Jaarcongres Traumasensitief onderwijs
  • Noord-Holland
10 Nov
SURF Onderwijsdagen 2025
  • Zuid-Holland
20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant