22 oktober 2019 om 18:07
< 1 min lezen

Brabantse Brainport-regio wil directe buslijnen naar onderwijsinstellingen

Om de regio Brainport Eindhoven in de toekomst leefbaar en bereikbaar te houden, slaan diverse Brabantse bedrijven, onderwijsinstellingen en overheden de handen ineen. Met ‘Collectief vervoer 2.0’, is het de bedoeling dat werknemers en studenten straks onder andere met ‘dedicated’ bussen, rechtstreeks naar werk of school worden gebracht. Deze nieuwe vorm van mobiliteit wordt de komende maanden verder onderzocht. Dit meldt provincie Noord-Brabant.

Kennishub Brainport Eindhoven is een van de pijlers van de Nederlandse economie en dat brengt veel verkeer met zich mee. Toekomstscenario’s wijzen uit dat de filedruk alleen maar toeneemt met alle negatieve gevolgen van dien, onder meer voor de economie en de natuur.
 
Om te zorgen dat de regio leefbaar en bereikbaar blijft, hebben 14 organisaties maandag 21 oktober de overeenkomst ‘Collectief vervoer 2.0’ gesloten. Op dit moment doen Brainport Development, ASML, DAF Trucks, Rijkswaterstaat Zuid-Nederland, Philips, VDL Groep, Máxima Medisch Centrum, Fontys Hogescholen, TU/e, gemeente Veldhoven, gemeente Eindhoven, gemeente Helmond, Rijkswaterstaat Zuid-Nederland en de provincie Noord-Brabant mee om mobiliteit anders en duurzaam te organiseren.
 
Veel medewerkers en studenten in de Brainport-regio reizen nu al per fiets of met het OV, maar voor een grote groep is momenteel nog geen goed alternatief voor de auto. Collectief vervoer 2.0 betekent onder andere dat dat alternatief er komt. Bijvoorbeeld met ‘dedicated’ bussen: directe buslijnen naar werk of onderwijsinstelling. Om het aantrekkelijk te maken om de auto te laten staan, moet er in steden en langs de route een netwerk van hubs komen waar mensen kunnen parkeren en opstappen. Voorwaarde is wel dat de bussen over bestaande vluchtstroken en busbanen mogen rijden om files te vermijden. Die mogelijkheid gaat nu verder onderzocht worden.
 
De ondertekenaars werken de komende periode nauw samen om een plan van aanpak te maken. Dat moet in maart 2020 gereed zijn. Daarna wordt een besluit genomen over de invoering en start van ‘Collectief vervoer 2.0’.
 
Door: Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van hbo
    • Docenten

    Voormalig UvA-docent voor de rechter vanwege beschuldigingen op sociale media

    Gisteren om 11:12
    • Docenten

    Leermeesterdag helpt docenten met inspiratie voor duurzame horeca

    14 oktober 2025 om 15:26

Aankomende evenementen

29 Oct
Jaarcongres Traumasensitief onderwijs
  • Noord-Holland
10 Nov
SURF Onderwijsdagen 2025
  • Zuid-Holland
20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant