17 oktober 2019 om 10:51
< 1 min lezen

Zonneauto TU Delft compleet verwoest na brand

De zonneauto NunaX van de TU Delft is compleet verwoest nadat het voertuig in brand vloog tijdens de World Solar Challenge in Australië. Tim van Leeuwen, de bestuurder van de wagen bleef ongedeerd. Op foto's die het team via sociale media verspreidde is een felle brand te zien. Van de auto is niets meer over.

De auto van de TU Delft lag aan kop van de wedstrijd en had, met nog 300 kilometer te gaan, de overwinning voor het grijpen. Titelverdediger Delft, dat de World Solar Challenge al zeven keer won, nam de leiding in de wedstrijd woensdag over van het team van de Universiteit Twente.

Het is de eerste keer in twintig jaar deelname van Delft dat de finish niet wordt gehaald. Wat de reden is voor het vlamvatten van de zonneauto is volgens het team nog niet duidelijk.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van universiteit
    • Universiteit

    Stagiaire moest droombaan bij rechtbank opgegeven vanwege nieuwsgierig gedrag

    Vandaag om 09:42
    • Universiteit

    Negen aanhoudingen bij pro-Palestina demonstratie Universiteit Leiden

    Gisteren om 08:45

Aankomende evenementen

27 Nov
De Buitenlandbeurs
  • Utrecht
28 Nov
PROMIS-ES symposium
  • Landelijk
03 Dec
Oratie Daan van Uhm
  • Limburg