24 mei 2019 om 16:42
< 1 min lezen

RUG onderzoekt mogelijkheid ombudsman

De Rijksuniversiteit Groningen denkt na over de mogelijkheid om een onafhankelijke ombudsman aan te stellen. Bij een dergelijke ombudsman kunnen medewerkers terecht met klachten over bijvoorbeeld intimidatie en misbruik van macht. Dit meldt Dagblad van het Noorden.

De Rijksuniversiteit Groningen heeft al diverse vertrouwenspersonen, maar deze zijn niet in staat onafhankelijk onderzoek te verrichten. Dat stelt Casper Albers, van de personeelsfractie van de universiteit.  Volgens hem is het van belang voor een veilige omgeving te zorgen.
 
Caspers is voorstander van een preventieve aanpak en pleit voor cultuurverandering bij studentenverenigingen. 
 
Eerder deze week kwam naar voren dat de Universiteit van Amsterdam een ombudspersoon aangesteld heeft, die onafhankelijk gaat functioneren en van buiten de organisatie komt.
 
Door: Nationale Onderwijsgids
 

Relevante artikelen

Alles van universiteit
    • Universiteit

    Vidi-beurs voor universitair hoofddocent Igna Bonfrer

    24 oktober 2025 om 16:23
    • Universiteit

    Studentenverenigingen uit Groningen doen via Stichting Present vrijwilligerswerk

    24 oktober 2025 om 14:32

Aankomende evenementen

29 Oct
Jaarcongres Traumasensitief onderwijs
  • Noord-Holland
08 Nov
Open dag – alle locaties De Rooi Pannen
  • Noord-Brabant
10 Nov
SURF Onderwijsdagen 2025
  • Zuid-Holland