2 januari 2018 om 11:24
< 1 min lezen

Student TU Eindhoven bouwen hoogste ijstoren aller tijden

Studenten hebben de hoogste ijstoren aller tijden gebouwd. Onder leiding van de Technische Universiteit Eindhoven werd door een groep internationale studenten het vorige eigen record van 21 meter verbroken. De ijstoren staat in het Chinese Harbin. Dit meldt NU.nl.

De toren zou lijken op ​traditionele​ ​Chinese​ ​torens​ en​ ​de​ ​flamenco​​jurk. Het is gemaakt van ijs en versterkt met natuurlijke vezels. Dit  is vervolgens op een enorme ballon gespoten. Het project is volledig recyclebaar. Volgens de studenten kan het de oplossing zijn voor tijdelijke constructies in koude gebieden, marsmissies en voor evenementen.

De zogeheten Flamenco Ice Tower staat in het Chinese Harbin, een stad die vooral bekend is vanwege het ‘Harbin International Ice and Snow Sculpture Festival’, en wordt op 10 januari geopend door de Nederlandse ambassadeur in China.

Door: Redactie Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van universiteit
    • Universiteit

    Demonstranten van dak TU Delft gehaald, zes van hen aangehouden door de politie

    5 december 2025 om 14:18
    • Universiteit

    Wachttijd studentenkamer in Utrecht wéér toegenomen

    5 december 2025 om 11:19

Aankomende evenementen

09 Dec
Informatieavond, open huis en open lesmiddagen bij Gerrit Rietveld College
  • Utrecht
09 Dec
Open dagen
  • Zuid-Holland
10 Dec
Open huis of kijk- en doemiddagena TalentStad Beroepscollege
  • Overijssel