15 augustus 2017 om 13:16
< 1 min lezen

Utrecht voor 15e keer beste universiteit

De Universiteit Utrecht is voor de 15e keer op rij uitgeroepen tot beste universiteit van Nederland, blijkt uit de jaarlijkse Academic Ranking of World Universities van de Universiteit van Shanghai, die dinsdag is gepubliceerd.

Utrecht neemt op de wereldwijde lijst de 47e plaats in. Een jaar eerder stond de Utrechtse universiteit nog op de 65e plek. De Rijksuniversiteit Groningen, de op een na hoogste geklasseerde Nederlandse universiteit, maakt een sprong van dertien plaatsen en staat nu op 59. Ook de universiteiten van Leiden (88) en Rotterdam (73) stijgen op de ranglijst van 500 universiteiten.

De lijst wordt aangevoerd door de Amerikaanse universiteiten Harvard en Stanford. Op de derde plek staat het Britse Cambridge. De top-100 wordt dit jaar gedomineerd door in totaal 48 Amerikaanse universiteiten.

De ‘ARWU-ranking’ bekijkt jaarlijks meer dan duizend universiteiten. De beste vijfhonderd worden opgenomen in de ranking. De Academic Ranking of World Universities, zoals de lijst officieel heet, kijkt vooral naar de onderzoeksresultaten en het aantal keren dat medewerkers van een universiteit in wetenschappelijke tijdschriften publiceerden of zijn geciteerd. Ook het aantal onderscheidingen zoals Nobelprijzen en Fields Medals die medewerkers en afgestudeerden van een universiteit ontvingen telt zwaar mee.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van universiteit
    • Universiteit

    Gebouw Universiteit Utrecht flink beschadigd na bezetting pro-Palestina demonstranten

    Vandaag om 11:45
    • Universiteit

    Nederlandse studenten zijn ruimdenkender als ze samen studeren met buitenlandse studenten

    Vandaag om 09:35

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant