20 maart 2015 om 12:23
< 1 min lezen

Dies natalis universiteit Utrecht in teken onderwijsvernieuwing

Nieuwe initiatieven en vernieuwingen staan dit jaar centraal tijdens de Dies Natalis van de Universiteit Utrecht op 26 maart met als thema “Onderwijs in beweging”. Universiteitshoogleraar Frits van Oostrom zal de Diesrede 'Onderwijs als gesprek' uitspreken en ook worden die middag de docentenprijzen en de eredoctoraten uitgereikt.

Rector magnificus Bert van der Zwaan zal de viering van de 379e verjaardag van de universiteit openen. Frits van Oostrom zal in de Diesrede terugblikken op zijn ervaringen als eerstejaarsstudent in Utrecht. Daaruit komt ‘het gesprek’ naar voren als misschien wel de gedroomde vorm van onderwijs: overdracht van kennis, vaardigheid en attitude ineen. Van Oostrom zal ingaan op de vraag in welke mate ‘onderwijs als gesprek’ op de hedendaagse universiteit tot uiting komt. Ook zal hij verbeteringen suggereren mede aan de hand van inspirerend Amerikaans onderzoek. Ook de universiteit zelf is volgens hem aan zet. 

Collegevoorzitter Marjan Oudeman reikt tijdens de Dies de Docentenprijs 2014-2015 en de prijs voor Docenttalent uit. Deze gaan achtereenvolgens naar Ignace Hooge, universitair hoofddocent bij het departement Psychologie, en naar Marijke Hoogendoorn, docent bij het departement Pathobiologie. Met de docentenprijzen toont de Universiteit Utrecht haar hoge waardering voor goed onderwijs.

Ook worden tijdens de ceremonie twee eredoctoraten uitgereikt aan Professor Douglas Altman, hoogleraar Statistics in Medicine aan de Universiteit van Oxford (Engeland) en directeur van het Centre of Statistics in Medicine, en Professor Kurt VanLehn, hoogleraar Effectief onderwijs in de exacte vakken aan de Arizona State University (VS).

© Nationale Onderwijsgids 

Relevante artikelen

Alles van universiteit
    • Docenten

    Kerstvakantie van start! Scholen in heel Nederland twee weken dicht 

    Vandaag om 15:15
    • Docenten

    Lerarentekort daalt wel, maar vooral in de Randstad is er nog een groot probleem

    Vandaag om 12:28

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant