15 juli 2013 om 11:11
< 1 min lezen

Buitenlandse studenten ontmoeten Tommy Wieringa

ZEIST - In Zeist komen vandaag 130 buitenlandse jongeren die in eigen land Nederlands studeren bijeen. Drie weken lang gaan ze zich tijdens de Zomercursus Nederlands van de Taalunie verdiepen in onze taal en cultuur. Behalve dat ze gaan werken aan hun woordenschat en uitspraak van het Nederlands, maken ze kennis met ons land. Dat meldt Taalunie.org.

De belangstelling voor de 58ste editie van de Zomercursus Nederlands is enorm. Dat is niet vreemd, want Nederlands studeren is populair in het buitenland. Meer dan vijftienduizend studenten aan 165 universiteiten in de hele wereld volgen een studie Nederlands.

De studenten volgen in Zeist een intensief programma. Ze krijgen degelijke taallessen, maar spelen ook toneel in het Nederlands, zingen in het Nederlands, telefoneren en bekwamen zich in het creatief schrijven in het Nederlands.

Schrijver Tommy Wieringa en het duo ‘Parlando en Glissando’ komen op bezoek. Er zijn uitstapjes naar Rotterdam, Amsterdam, Den Haag en de Hoge Veluwe.

© Nationale Onderwijsgids / Richard Heeres

Relevante artikelen

Alles van hbo
    • HBO

    Kwart van de studenten aan de universiteit is een zware drinker

    17 oktober 2025 om 08:46
    • HBO

    Studiekiezers maken kennis met Topopleidingen bij Open Avond Inholland Amsterdam

    16 oktober 2025 om 12:44

Aankomende evenementen

29 Oct
Jaarcongres Traumasensitief onderwijs
  • Noord-Holland
10 Nov
SURF Onderwijsdagen 2025
  • Zuid-Holland
20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant