16 januari 2013 om 14:58
< 1 min lezen

‘Nederlandse investeringen in onderzoek leveren veel op’

DEN HAAG - In een brief aan de Tweede Kamer schrijft Sander Dekker (VVD), staatssecretaris van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap (OCW), dat het rendement van investeringen van Nederland in onderzoek groot is.

Hij baseert zich daarbij op een internationaal vergelijkend onderzoek naar trends in de wetenschap, technologie en innovatie dat om het jaar wordt gehouden en op nieuwe cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

De academische wereld in Nederland is steeds meer geïnternationaliseerd de afgelopen jaren. Er worden drie keer zoveel publicaties gedaan in samenwerking met buitenlandse collega’s als 30 jaar geleden en ook is er een stijging van het aantal buitenlandse investeringen in de Nederlandse wetenschap.

Uit Europese financiering heeft Nederland inmiddels al 3000 beurzen weten te bemachtigen van de Europese onderzoekraad (ERC). Daarmee heeft Nederland 7 procent van deze gelden weten te ontvangen, terwijl zij 5 procent bijdraagt. “Elke euro die Nederland erin stopt, levert dus 1,40 op”, aldus Dekker.

© Nationale Onderwijsgids / Ype van Woersem

Relevante artikelen

Alles van universiteit
    • Universiteit

    Samenwerking om studiesucces Caribische studenten te vergroten is verlengd tot eind 2028

    Gisteren om 14:16
    • Universiteit

    Universiteitsgebouw Den Haag dagenlang gesloten vanwege een vergissing

    Gisteren om 11:57

Aankomende evenementen

08 Nov
Open dag – alle locaties De Rooi Pannen
  • Noord-Brabant
10 Nov
SURF Onderwijsdagen 2025
  • Zuid-Holland
20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant