24 mei 2019 om 16:53
< 1 min lezen

Minister verwacht coulance school bij staking

Onderwijsminister Ingrid van Engelshoven verwacht dat scholen en universiteiten studenten enigszins tegemoetkomen als die dinsdag door de staking in het openbaar vervoer een toets of tentamen missen. 

“Het is aan instellingen zelf hoe ze daarmee omgaan”, benadrukt de bewindsvrouw. “Maar ik verwacht dat ze er wel rekening mee houden.”

Van Engelshoven vindt wel dat ook van studenten “enige creativiteit” mag worden verwacht om toch op hun bestemming te komen. Bijvoorbeeld door mee te rijden of bij een medestudent te logeren, oppert de minister. “Maar als studenten echt in een overmachtsituatie terechtkomen, dan verwacht ik wel dat instellingen een beetje coulant zijn.”

Door: ANP

 

Relevante artikelen

Alles van universiteit
    • HBO

    Hoger onderwijs ziet dalende opkomst en toenemend AI‑gebruik: experts spreken van ‘studeercrisis’

    16 januari 2026 om 08:53
    • HBO

    Henno Theisens benoemd tot bijzonder hoogleraar lokaal bestuur

    15 januari 2026 om 14:37

Aankomende evenementen

19 Jan
Open Huis – Willem de Zwijger College Papendrecht
  • Zuid-Holland
20 Jan
Open Huis – Willem de Zwijger College Hardinxveld- Giessendam
  • Zuid-Holland
21 Jan
Themabijeenkomst ‘Houdingen ten opzichte van DEI-initiatieven: Huidige trends en toekomstige richtingen’
  • Utrecht