13 juli 2012 om 10:47
< 1 min lezen

Israël verbolgen over Unesco-leerstoel in Gaza

JERUZALEM (Novum/AP) - Israël heeft de beslissing van de Unesco gehekeld om een leerstoel te vestigen aan de Islamitische Universiteit van Gaza, in de ogen van Israël 'een broedplaats voor terroristen'.

Volgens het Israëlische ministerie van buitenlandse zaken gebruikt de islamitische groep Hamas laboratoria van de universiteit voor het ontwikkelen en produceren van explosieven en raketten. Zelfs zou er een cursus explosievenmaken zijn gegeven.

Unesco, de onderwijskundige, wetenschappelijke en culturele organisatie van de Verenigde Naties, zegt dat de leerstoel bedoeld is om sterrenkundig en ruimte-onderzoek te bevorderen.

Eerder deze maand willigde Unesco een verzoek in om de Geboortekerk in Bethlehem als bedreigd erfgoed te bestempelen. De Verenigde Staten en Israël spraken van een cynische politisering van de VN-organisatie.

Relevante artikelen

Alles van universiteit
  • Moet je je studieschuld opgeven als je belastingaangifte doet?
    • Universiteit

    Moet ik mijn studieschuld doorgeven bij de belastingaangifte 2025?

    2 februari 2026 om 09:38
  • Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk
    • Universiteit

    Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk

    18 augustus 2025 om 13:27

Aankomende evenementen

04 Mar
Hét UU-onderwijs evenement
  • Utrecht
24 Mar
“Met Alle Respect!” 2026
  • Utrecht
26 May
Kennismaking nieuwe leerlingen Gymnasium Bernrode
  • Noord-Brabant
02 Jun
Conferentie Naar Inclusiever Onderwijs 2026
  • Noord-Holland