Ingang bestuursgebouw UU verspert door pro-Palestijnse demonstranten
7 oktober 2024 om 12:57
< 1 min lezen

Ingang bestuursgebouw UU verspert door pro-Palestijnse demonstranten

Pro-Palestijnse demonstranten blokkeren maandagochtend de ingang van een gebouw van de Universiteit Utrecht (UU), bevestigt een woordvoerster van de universiteit na berichtgeving van RTV Utrecht. Het gaat om het bestuursgebouw aan de Heidelberglaan bij Utrecht Science Park. De UU heeft mensen die in het gebouw werken geadviseerd om thuis te werken.

Op de Instagrampagina Utrecht Student Encampment worden beelden gedeeld van de blokkade. Daarop is een groep van enkele mensen te zien. De woordvoerster van de UU laat weten dat de berichten die ze krijgt van de groep ook ondertekend worden met Utrecht Student Encampment. Op de Instagrampagina staat dat het gaat om studenten die eisen dat de universiteit zich inzet tegen de “Israëlische bezetting, voor Palestijnse bevrijding”.

‘Rond 07.00 uur begon de demonstratie’ 

De woordvoerster van de UU laat weten dat de studenten er rond 07.00 uur al zaten. Tegen die tijd waren er ook al een aantal medewerkers in het gebouw. Die zijn nog steeds binnen. “We kijken het rustig aan”, aldus de woordvoerster. Ze kan niet inschatten hoelang de situatie gaat duren en wil “niet vooruitlopen” op de vraag of de universiteit de demonstranten gaat wegsturen.

Door: ANP 

Relevante artikelen

Alles van universiteit
    • Universiteit

    Studenten kunnen straks appartement betrekken in wooncomplex naast station Lent

    Gisteren om 12:07
    • Universiteit

    Schimmel in je studentenkamer? Pas op voor deze gezondheidsklachten

    Gisteren om 08:51

Aankomende evenementen

28 Jan
Ontdek het KC!
  • Zuid-Holland
29 Jan
Informatieavond, open huis en open lesmiddagen bij Gerrit Rietveld College
  • Utrecht
30 Jan
Open dagen
  • Zuid-Holland