7 juni 2012 om 18:07
< 1 min lezen

Hoogleraar UTwente uitgeroepen tot ‘Meest Ondernemende Wetenschapper van Nederland’

ENSCHEDE - Prof. dr. Clemens van Blitterswijk van de Universiteit Twente (UT) is uitgeroepen tot ‘Meest Ondernemende Wetenschapper van Nederland’. Dat maakte juryvoorzitter Sijbolt Noorda, voorzitter van de Vereniging van Nederlandse Universiteiten (VSNU), gisteren bekend tijdens de Dag van de Valorisatie.

Van Blitterswijk, hoogleraar Tissue Regeneration en tot voor kort Wetenschappelijk Directeur van UT-onderzoeksinstituut MIRA, staat aan de wieg van tal van spin-off bedrijven en heeft gedurende zijn carrière altijd top-wetenschap weten te combineren met succesvol ondernemerschap. De tweejaarlijkse competitie wordt georganiseerd door Science Alliance in samenwerking met onder andere de Landelijke Commissie Valorisatie, de VSNU en technologiestichting STW.

De competitie is in het leven geroepen om de combinatie van wetenschappelijke en ondernemende kwaliteiten te honoreren, een combinatie die maatschappelijk gezien steeds belangrijker wordt. De bekendmaking was gisteren tijdens het evenement ‘de Dag van de Valorisatie’, dat plaats vond in de Beurs van Berlage in Amsterdam. Naast de waardering voor zijn inspanningen ontving Van Blitterswijk een geldbedrag van 5.000 euro.

© Nationale Onderwijsgids / Martijn van Noppen

Relevante artikelen

Alles van universiteit
  • Moet je je studieschuld opgeven als je belastingaangifte doet?
    • Universiteit

    Moet ik mijn studieschuld doorgeven bij de belastingaangifte 2025?

    2 februari 2026 om 09:38
  • Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk
    • Universiteit

    Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk

    18 augustus 2025 om 13:27

Aankomende evenementen

13 Feb
Open dag Helen Parkhurst
  • Flevoland
04 Mar
Hét UU-onderwijs evenement
  • Utrecht
24 Mar
“Met Alle Respect!” 2026
  • Utrecht
26 May
Kennismaking nieuwe leerlingen Gymnasium Bernrode
  • Noord-Brabant