25 juni 2012 om 15:12
< 1 min lezen

Harvard werkt samen met Nederlands instituut

AMSTERDAM (Novum) - De gerenommeerde Amerikaanse universiteit Harvard gaat samenwerken met het Internationaal Instituut voor Sociale Geschiedenis (IISG) in Amsterdam, een onderzoeks- en documentatiecentrum op het gebied van sociale en economische geschiedenis. Dat heeft het IISG maandag gemeld.

Het IISG moet met Harvard de spil worden in een wereldwijd netwerk van instellingen die zich richten op mondiale geschiedenis. De Amerikaanse universiteit en het IISG willen gaan samenwerken met instellingen in Afrika, Azië en Latijns-Amerika om onder meer congressen te organiseren en onderzoeksprojecten uit te voeren. Dat moet er toe leiden dat meer geschiedenis wordt geschreven vanuit niet-westers oogpunt.

Met potentiële partners worden momenteel gesprekken gevoerd. Harvard University heeft voor de samenwerking een speciaal centrum in het leven geroepen, het ‘Weatherhead Initiative on Global History’.

Relevante artikelen

Alles van universiteit
    • Universiteit

    Demonstranten van dak TU Delft gehaald, zes van hen aangehouden door de politie

    5 december 2025 om 14:18
    • Universiteit

    Wachttijd studentenkamer in Utrecht wéér toegenomen

    5 december 2025 om 11:19

Aankomende evenementen

09 Dec
Informatieavond, open huis en open lesmiddagen bij Gerrit Rietveld College
  • Utrecht
09 Dec
Open dagen
  • Zuid-Holland
10 Dec
Open huis of kijk- en doemiddagena TalentStad Beroepscollege
  • Overijssel