Vandaag om 09:05
2 minuten lezen

Gevaarlijke bezetting Radboud Universiteit voorbij

Door: Nationale Onderwijsgids / Femke van Arendonk

De bezetting van een gebouw van de Radboud Universiteit in Nijmegen is beëindigd. Volgens De Gelderlander waren er ’s nachts nog twintig activisten in het pand, maar die zijn uit eigen beweging vertrokken. Ze zouden wel zijn opgepakt, maar daarover wil de politie nog niets zeggen. Dat meldt RTL Nieuws.

Dinsdagmiddag 7 oktober werd het universiteitsgebouw bezet. Pro-Palestijnse demonstranten verschansten zich in een ruimte waar ook een aantal supergeleidende magneten en koelgassen lagen opgeslagen.

Gevaarlijke situatie

Volgens de politie en de burgemeester van Nijmegen, Hubert Bruls, was dit levensgevaarlijk. Er kan namelijk stikstof uit de magneten vrijkomen en als dat gebeurt, dan verdwijnt de zuurstof uit de ruimte waar de demonstranten zaten.

De politie besloot om ’s avonds een gedeelte van het gebouw te ontruimen, maar daarbij gaf niet iedereen zich over. Een deel van de demonstranten gaf zich toch over rond middernacht en besloot het gebouw te verlaten.

Israëlische instellingen

Er werd tegen de banden van de Radboud Universiteit met Israëlische instellingen gedemonstreerd. Nijmegen Student Encampment liet weten genoeg onderzoek te hebben gedaan voorafgaand aan de actie.

Actievoerders

Het is onduidelijk of er onder de actievoerders studenten van de universiteit zitten. Wat wel duidelijk is, is dat de politie moeite had om genoeg vrije cellen te vinden.

Caroline van der Plas

Aan het begin van deze week zegde BBB-politica Caroline van der Plas een verkiezingsdebat met de studenten van de Radboud Universiteit af. Zij maakte zich te veel zorgen om haar veiligheid, aangezien er een pro-Palestijnse demonstratie was aangekondigd.

Relevante artikelen

Alles van universiteit
    • Crisis Midden-Oosten

    Radboud Universiteit controleert schade na bezetting activisten

    Vandaag om 11:51
    • Crisis Midden-Oosten

    Politie houdt 23 pro-Palestina-demonstranten aan bij Radboud Universiteit

    Vandaag om 11:20

Aankomende evenementen

29 Oct
Jaarcongres Traumasensitief onderwijs
  • Noord-Holland
10 Nov
SURF Onderwijsdagen 2025
  • Zuid-Holland
20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant