11 april 2018 om 07:26
< 1 min lezen

Gepromoveerden vinden vooral werk buiten de universiteit

Het aantal mensen dat jaarlijks promoveert aan een Nederlandse universiteit is in 25 jaar ruim verdubbeld, van circa 2.000 in 1991 tot circa 5.000 in 2016. Van deze gepromoveerden vindt 30 procent een baan aan een universiteit of universitair medisch centrum, 70 procent vindt een baan buiten de academische wereld. De arbeidsmarkt voor gepromoveerden blijkt daarmee voor een groot deel buiten de universiteit te liggen. Dit blijkt uit een nieuw rapport van het Rathenau Instituut dat de gegevens van 16.000 gepromoveerden onderzocht. Dit meldt het Rathenau instituut.

Vrijwel alle gepromoveerden vinden werk, ongeacht hun gekozen onderzoeksrichting. Buiten de academische wereld werken ze bijvoorbeeld bij advies- en ingenieursbureaus en is het doen van onderzoek een hoofdbestanddeel van hun functie. Ze worden er doorgaans hoger beloond.

Melanie Peters, directeur van het Rathenau Instituut: “Promoveren doe je niet uitsluitend voor een loopbaan aan een universiteit. In onze kennissamenleving is een promotie vaak de voorbereiding voor een baan, waarin de kennis en onderzoeksvaardigheden van gepromoveerden hoog gewaardeerd worden”.

Het rapport ‘De zin van promoveren – Loopbanen en arbeidsmarktperspectieven van gepromoveerden’ is een analyse door het Rathenau Instituut van een dataset van het CBS die op verzoek van de OESO is verzameld om internationaal vergelijkende inzichten te verkrijgen.

Het Rathenau instituut stimuleert de publieke en politieke meningsvorming over de maatschappelijke aspecten van wetenschap en technologie. Het instituut doet onderzoek en organiseert het debat over wetenschap, innovatie en nieuwe technologieën.

Door: Redactie Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van universiteit
    • Universiteit

    Rijksuniversiteit Groningen moet maatregelen treffen vanwege Miljoenennota

    Vandaag om 09:09
    • Universiteit

    Onderzoek: Ritalin helpt studenten zonder ADHD niet bij tentamens

    Gisteren om 15:03

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland