21 augustus 2012 om 12:13
< 1 min lezen

Eindhovense musea omgedoopt tot universiteiten voor kinderen

EINDHOVEN – Dit jaar kan ook de jeugd in en rondom Eindhoven kennis opdoen bij de colleges van de MuseumJeugdUniversiteit, zo meldt Omroep Brabant. Een initiatief van het Historisch Openlucht Museum Eindhoven en het Van Abbemuseum in Eindhoven.

Jeugdige belangstellenden kunnen van alles te weten komen over kunst en bepaalde opmerkelijke stukken uit de museumcollecties van de musea tijdens vier verschillende colleges waarin museummedewerkers en experts hun verhaal doen.

Het doel van de colleges is om kinderen in de leeftijd van 8 tot en met 12 jaar een beter inzicht te geven in de museumwereld.

De MuseumJeugdUniversiteit is een initiatief van het Rijksmuseum van Oudheden, in samenwerking met de Universiteit Leiden. De afgelopen jaren werden de colleges op steeds meer plaatsen in Nederland gegeven, maar dit jaar voor het eerst in Eindhoven.

© Nationale Onderwijsgids / Martijn van Noppen

Relevante artikelen

Alles van universiteit
  • Moet je je studieschuld opgeven als je belastingaangifte doet?
    • Universiteit

    Moet ik mijn studieschuld doorgeven bij de belastingaangifte 2025?

    2 februari 2026 om 09:38
  • Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk
    • Universiteit

    Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk

    18 augustus 2025 om 13:27

Aankomende evenementen

04 Mar
Hét UU-onderwijs evenement
  • Utrecht
24 Mar
“Met Alle Respect!” 2026
  • Utrecht
26 May
Kennismaking nieuwe leerlingen Gymnasium Bernrode
  • Noord-Brabant
02 Jun
Conferentie Naar Inclusiever Onderwijs 2026
  • Noord-Holland