5 december 2025 om 14:18
< 1 min lezen

Demonstranten van dak TU Delft gehaald, zes van hen aangehouden door de politie

Door: Nationale Onderwijsgids / Femke van Arendonk

Zes demonstranten zijn deze week van het dak van een gebouw van de TU Delft gehaald door de politie. Deze zes personen zijn ook aangehouden. De demonstranten klommen woensdag 3 december op het dak van het universiteitsgebouw aan de Mekelweg. Dat meldt Omroep West.

De TU Delft heeft volgens de demonstranten valse beloften gedaan als het gaat om het verbreken van de samenwerking met onderwijsinstellingen in Israël. De demonstranten eisen dat de universiteit de samenwerking met Israël stopzet. Rond 14.30 uur stonden ze op het dak en anderhalf uur later haalde de politie ze er weer vanaf.

Geen nieuwe samenwerkingen meer met Israël

De universiteit liet afgelopen zomer weten niet meer in zee te gaan met onderwijsinstellingen uit Israël. Samenwerkingen die al liepen, werden opnieuw getoetst. De TU nam deze maatregel omdat er ernstige zorgen waren over de betrokkenheid bij geweld en mensenrechtenschendingen.

Volgens de demonstranten zou de universiteit toch twee nieuwe samenwerkingen zijn aangegaan. Daarbij zou het gaan om projecten over het maken van slimmere behuizingen voor chips, zei universiteitsblad Delta.

Gesprek met bestuursleden aangevraagd

Het bestuur van de TU Delft is door demonstranten uitgenodigd voor een gesprek, maar de bestuursleden hebben al laten weten niet open te staan voor een gesprek.  

Relevante artikelen

Alles van universiteit
    • Crisis Midden-Oosten

    Studenten Universiteit van Amsterdam vieren Chanoeka

    17 december 2025 om 13:12
    • Crisis Midden-Oosten

    Gebouw Universiteit Utrecht flink beschadigd na bezetting pro-Palestina demonstranten

    16 december 2025 om 11:45

Aankomende evenementen

19 Jan
Open Huis – Willem de Zwijger College Papendrecht
  • Zuid-Holland
20 Jan
Open Huis – Willem de Zwijger College Hardinxveld- Giessendam
  • Zuid-Holland
21 Jan
Themabijeenkomst ‘Houdingen ten opzichte van DEI-initiatieven: Huidige trends en toekomstige richtingen’
  • Utrecht