12 oktober 2020 om 07:49
< 1 min lezen

ChristenUnie wil basisbeurs van 500 euro voor uitwonende student

De ChristenUnie wil een basisbeurs voor uitwonende studenten van 500 euro per maand. Studenten die thuis wonen krijgen 200 euro minder. De partij hoopt het plan na de verkiezingen te kunnen realiseren.

Het huidige leenstelsel voor studenten loopt op zijn eind. Een meerderheid van de Tweede Kamer wil er vanaf. Onder andere GroenLinks en D66 samen met de SGP kwamen afgelopen tijd ook al met alternatieven voor het leenstelsel.

In het plan van de ChristenUnie gaat de toelage voor een student die meer dan 20.000 euro verdient stapsgewijs omlaag. De toelage voor een thuiswonende student is afhankelijk van het inkomen van de ouders.

Het voorstel maakt deel uit van een bredere belastinghervorming die de ChristenUnie later deze maand naar buiten brengt.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van universiteit
    • HBO

    Hogeschool Inholland en Spaarne Gasthuis gaan samenwerken in oncologische zorg

    Vandaag om 10:01
    • HBO

    Onderzoek: Ritalin helpt studenten zonder ADHD niet bij tentamens

    Gisteren om 15:03

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht