12 juli 2012 om 09:09
< 1 min lezen

Chileense studenten opnieuw de straat op

SANTIAGO (Novum/AP) - Chileense studenten zijn woensdag de straat opgegaan. Ze willen meeprofiteren van de enorme winsten die de Chileense regering opstrijkt met de mijnbouw. De politie zette waterkanonnen en traangas in om de betogers uiteen te drijven.

Chili is wereldwijd een van de belangrijkste leveranciers van metalen zoals koper. De economie floreert, maar veel Chilenen menen dat de rijkdom niet terechtkomt bij de bevolking. De Chileense bevolking eist dat de regering gaat investeren in onderwijs, huisvesting en gezondheidszorg.

“Er zijn veel middelen, maar die worden niet gebruikt om Chilenen te geven waar ze recht op hebben, met name op het gebied van onderwijs. In plaats daarvan gaan deze middelen naar buitenlandse bedrijven”, aldus studentenleider Camila Vallejo. “We willen onze soevereiniteit terug. Dit is een kwestie van politieke wil.”

Relevante artikelen

Alles van universiteit
    • Universiteit

    Weekend van de Wetenschap 2025 trekt ruim 115.000 bezoekers

    Gisteren om 16:07
    • Universiteit

    KIVI Engineering Student Team Award voor jonge ingenieurs

    Gisteren om 12:29

Aankomende evenementen

29 Oct
Jaarcongres Traumasensitief onderwijs
  • Noord-Holland
10 Nov
SURF Onderwijsdagen 2025
  • Zuid-Holland
20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant