Bagageafhandeling Schiphol moet moderner als het aan TU Delft ligt
9 november 2023 om 16:47
< 1 min lezen

Bagageafhandeling Schiphol moet moderner als het aan TU Delft ligt

Wetenschappers van de TU Delft gaan de afhandeling van bagage op Schiphol moderniseren. Ze gaan vooral kijken hoe het werk voor het personeel lichter gemaakt kan worden.

De circa tweeduizend bagagemedewerkers op Schiphol doen veel werk nu nog handmatig. Uit recent onderzoek van de Arbeidsinspectie blijkt dat het personeel veel meer moet sjouwen en tillen dan om gezondheidsredenen is toegestaan.

Automatische tilhulp 

Schiphol, KLM en onderzoekers van de TU Delft gaan nu onderzoeken hoe dat beter kan. Uiterlijk in april volgend jaar moet iedere werkplek in de bagagehallen al voorzien zijn van een automatische tilhulp die door iedere medewerker kan worden gebruikt. Maar uiteindelijk is het streven om het werk zo veel mogelijk te laten uitvoeren door machines.

Samenwerken met het bagagepersoneel 

De Delftse wetenschappers hebben een achtergrond in design, psychologie, robotica en logistiek. Zij gaan acht maanden in de bagagehallen nauw samenwerken met het bagagepersoneel. De samenwerking met Schiphol en KLM wordt bij succes omgezet in een partnerschap voor de lange termijn.

Door: ANP 

Relevante artikelen

Alles van universiteit
    • Universiteit

    Landelijke studentenvakbond: Protesteren, staken en de straat op: het werkt!

    30 januari 2026 om 14:21
    • Universiteit

    Bezuinigingen onderwijs van de baan, coalitie wil juist 1,5 miljard euro investeren

    30 januari 2026 om 13:32

Aankomende evenementen

05 Feb
Informatie groep 8 leerlingen MOTION Beweeg College
  • Zuid-Holland
10 Feb
Vakbeurs IPON 2026
  • Utrecht
10 Feb
Open huis – Stip VSO Utrecht
  • Utrecht