10 oktober 2012 om 18:39
< 1 min lezen

Syrische studenten mogelijk naar Nederland

PvdA-Kamerlid Desirée Bonis bepleitte woensdag tijdens een debat in de Tweede Kamer het openstellen van het zogeheten Libertas Noodfonds voor Syrische studenten. Met geld uit dit fonds krijgen studenten die niet meer in eigen land kunnen studeren, de mogelijkheid in Nederland hun studie af te maken.

Volgens Bonis kunnen de studenten een belangrijke rol spelen in Syrië zodra het regime van Bashar Assad is verdwenen. Bonis, voormalig ambassadeur in Syrië, kreeg bijval van SP-Kamerlid Harry van Bommel en CDA’er Pieter Omtzigt.

Rosenthal zei in principe liever te hebben dat studenten uit Syrië in hun eigen deel van de wereld worden opgeleid, maar hij gaat toch kijken wat hij kan doen. Ook het ministerie van Onderwijs gaat erover, zei Rosenthal. In het verleden konden studenten uit Wit-Rusland en Zimbabwe een beroep doen op het Libertas-fonds.

Relevante artikelen

Alles van voortgezet onderwijs
    • Voortgezet Onderwijs

    Bezwaren Cornelius Haga Lyceum afgewezen door Raad van State

    Vandaag om 12:48
    • Voortgezet Onderwijs

    Steeds meer vrije scholen in Nederland

    Vandaag om 09:16

Aankomende evenementen

08 Sep
Basisopleiding Zorgcoördinator / Ondersteuningscoördinator
  • Utrecht
22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland