12 juni 2014 om 14:10
< 1 min lezen
Symposium over Donkere Materie
Ongeveer dertig jaar geleden kwamen astronomen en natuurkundigen tot de conclusie dat het grootste gedeelte van het heelal gevormd wordt door een mysterieus goed, wat ze donkere materie hebben genoemd.
Naast Peebles, White en Turner zal ook Albert Bosma op het symposium aanwezig zijn. Onderzoeksleiders als Joe Silk, Dan Hooper en Bernard Sadoulet geven hun visie op hoe experimentatoren de komende jaren een glimp van die onzichtbare materie hopen op te kunnen vangen. Onderzoek naar donkere materie vindt plaats met telescopen, deeltjesversnellers en experimenten diep onder de grond.
De locatie van het symposium is de Koepelkerk in Amsterdam. Tickets kosten 15 euro per persoon en het evenement duurt van 9.00 tot 16.30. De hoogleraren Gianfranco Bertone (UvA) en Jeroen van Dongen (UvA/UU) organiseren het symposium.
© Nationale Onderwijsgids