Studenten logopedie gezocht tijdens open dag op de Hanze
5 februari 2024 om 12:03
< 1 min lezen

Studenten logopedie gezocht tijdens open dag op de Hanzehogeschool Groningen

De Hanzehogeschool Groningen hield zaterdag open dag voor alle opleidingen. De school had de goede hoop op veel nieuwe studenten, maar voornamelijk één opleiding heeft veel behoefte aan nieuwelingen. Omdat er een groot tekort is aan logopedisten, proberen de logopedisten in opleiding nieuwe studenten te verleiden om de opleiding te gaan volgen. Dat meldt RTV Noord.

Arend Hazekamp, van de Hanzehogeschool, geeft aan dat er een landelijk tekort is aan logopedisten omdat de opleiding niet meer zo heel bekend is onder nieuwe studenten. Dat trekt minder jongeren aan.

Logopedie 

Sanne studeert logopedie en denkt dat veel mensen het beeld hebben dat logopedisten voornamelijk spelletjes spelen met kinderen. “Het is veel meer dan dat. We zijn er voor ouderen met slikproblemen, die stotteren of slissen.”

Biologie en anatomie 

Tijdens haar middelbareschooltijd was Sanna al erg geïnteresseerd in de vakken biologie en anatomie. Nu ze de opleiding tot logopedist volgt vindt ze taalontwikkeling ook erg leuk.

Hazekamp hoopt erop dat meer nieuwe studenten gaan kiezen voor logopedie. Daardoor kunnen we wachtlijsten ook flink afnemen. Kinderen moeten nu al tot zestien weken wachten voordat ze in de praktijk van een logopedist terechtkunnen.

Door: Nationale Onderwijsgids / Femke van Arendonk 
 

Relevante artikelen

Alles van hbo
    • HBO

    Studenten komen vanuit heel Nederland voor studie naar Dronten, maar er zijn te weinig woningen

    Vandaag om 14:47
    • HBO

    Lerarenopleidingen primair onderwijs besteden veel aandacht aan taal en rekenen

    Vandaag om 12:51

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht