26 juni 2015 om 11:18
< 1 min lezen

Student UT wint Vodafone Mobiles for Good Challenge

Marije Kamphuis, student Technische Geneeskunde en Gezondheidswetenschappen aan de Universiteit Twente (UT), heeft met haar team de Vodafone Mobiles for Good Challenge gewonnen. Het gewonnen prijzengeld van 30.000 euro gaat het team gebruiken om een app te ontwikkelen die ouders helpt om de juiste behandeling voor hun kinderen met astma te bieden. Dat meldt UT.

De Vodafone Mobiles for Good Challenge is voor sociale ondernemingen die maatschappelijke problemen met behulp van mobiele technologie willen oplossen. Het afstudeeronderzoek van Kamphuis richt zich op astma bij kinderen. Samen met kinderarts Boony Thio bedacht Kamphuis ene applicatie voor de mobiele telefoon die automatisch kan herkennen of een kind benauwd is of niet. In totaal vielen zes teams in de prijzen.

Het team van Kamphuis bestaat uit een kinderlongarts, sportarts, technologisch ontwikkelaar en een zorgmanager. Naast het ontwikkelen van de app wil het team een sociale onderneming opzetten die de app op de markt brengt. 

© Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van universiteit
    • Universiteit

    Politie: melding vuurwapen Universiteit Utrecht afkomstig van één persoon

    12 september 2025 om 15:11
    • Universiteit

    Studenten USC gebruikten rookmachine, maar brandweer wist van niets

    11 september 2025 om 11:38

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht