Strafrechtelijk onderzoek naar rondgestuurde bangalijst
12 juni 2024 om 13:25
< 1 min lezen

Strafrechtelijk onderzoek naar rondgestuurde bangalijst

Er is een strafrechtelijk onderzoek gestart naar de zogeheten 'bangalijst' die rondging op het Leidsche Rijn College in Utrecht. Dat meldt de politie. Het onderzoek volgt op de aangifte die de middelbare school woensdag deed.

“Er wordt nu onderzocht of er sprake is van strafbare feiten zoals doxing, smaad/laster en/of belediging”, zo meldt de politie. Het onderzoek richt zich op de makers en de verspreiders van de lijst.

Bangalijst via WhatsApp 

Onder de leerlingen van de middelbare school ging via WhatsApp een lijst rond met pasfoto’s van schoolgenoten, volgens de school “voorzien van persoonsgegevens, een negatieve beoordeling van hun uiterlijk en beschrijvingen van seksueel getinte handelingen”. De maker van de lijst is bekend en wordt door de school “passend gestraft”.

Door: ANP 

Relevante artikelen

Alles van voortgezet onderwijs
    • Voortgezet Onderwijs

    Update rechtszaak overleden jongen (16) na vuurwapengebeurtenis op Hofstad Lyceum

    Gisteren om 10:13
    • Voortgezet Onderwijs

    Werkgevers kunnen via DUO controleren of een diploma echt is

    8 september 2025 om 10:17

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht