6 september 2023 om 06:45
< 1 min lezen

Steeds meer jonge leraren krijgen burn-outklachten

Het personeelstekort is een belangrijke oorzaak van de toename van burn-outklachten onder jonge werkenden in het onderwijs. Een woordvoerder van de PO-Raad ziet dat startende leraren geneigd zijn "veel hooi op de vork te nemen" en nog moeten leren hoe ze hun werk doseren. Maar doordat er een nijpend tekort is aan leraren, zijn er vaak niet genoeg mensen om ze dat te leren.

Volgens de woordvoerder hebben jonge leraren veel baat bij goede begeleiding aan het begin van hun loopbaan. Zo leren ze grenzen te stellen aan wat ze aankunnen op een werkdag. Daarnaast wijst de PO-Raad op het belang van teamgevoel, zodat leraren niet het idee hebben dat ze er alleen voor staan.

Ook ziet de PO-Raad de neiging van de politiek om “niet oplosbare problemen bij het onderwijs te parkeren”. Volgens hem moet de overheid prioriteiten stellen om te bepalen welke problemen door het onderwijs moeten worden opgelost. “Je kunt niet alles van het onderwijs vragen.”

Onderzoek

Uit dinsdag gepubliceerde cijfers van onderzoeksbureau TNO en het CBS blijkt dat een op de vier jonge werkenden van 18 tot en met 34 jaar te maken heeft met burn-outklachten als gevolg van werk. Die stijging is vooral te zien in het onderwijs en de zorg.

Lees hier ook over het onderzoek naar mentale problemen onder hoogopgeleide millennials.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van docenten
    • Docenten

    Ouders hebben veel vragen over misbruik door docent circusschool

    5 september 2025 om 12:11
    • Docenten

    Prof. dr. Matthijs Blankers benoemd tot bijzonder hoogleraar 

    4 september 2025 om 10:32

Aankomende evenementen

08 Sep
Basisopleiding Zorgcoördinator / Ondersteuningscoördinator
  • Utrecht
22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland