Statiegeld Nederland plaatst eerste inlevermachine op middelbare school
23 juni 2023 om 10:45
< 1 min lezen

Statiegeld Nederland plaatst eerste inlevermachine op middelbare school

Statiegeld Nederland heeft gisteren de eerste inlevermachine op een middelbare school geplaatst. Alles om ervoor te zorgen dat de scholieren nog makkelijker hun blikjes en flesjes met statiegeld inleveren. De scholieren krijgen hun statiegeld meteen via Tikkie Terug. De pilot wordt uitgerold op in totaal 10 middelbare scholen, mbo’s, hbo’s en universiteiten. Dat meldt Duurzaam Actueel. 

De eerste inlevermachine werd gisteren onthuld tijdens de viering van het 25-jarige jubileum van het Leidsche Rijn College. “Voor scholieren en studenten is het inleveren van blikjes en flesjes nog best even wennen. Daarom proberen wij het inleveren zo gemakkelijk mogelijk te maken”, zegt Raymond Gianotten, directeur van Statiegeld Nederland.

Zwerfafval 

Het Leidsche Rijn College is heel trots dat ze in hun jubileumjaar kunnen starten met het innemen van blikjes en flesjes. “Voor onze scholieren is dat natuurlijk goed voor de portemonnee. Ook scheelt het een hoop zwerfafval op straat en past het binnen ons duurzaamheidsplan om fors te verminderen qua afval.” 

Pilot 

Op basis van de resultaten van de pilots die nu van start gaan wordt er besloten of ook op andere scholen en universiteiten inlevermachines worden neergezet. 

Door: Nationale Onderwijsgids / Femke van Arendonk 

Relevante artikelen

Alles van voortgezet onderwijs
    • HBO

    Fontys Journalistiek Tilburg ontvangt de Koning

    Gisteren om 12:43
    • HBO

    Studenten komen vanuit heel Nederland voor studie naar Dronten, maar er zijn te weinig woningen

    10 september 2025 om 14:47

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht