Speciale buiten-bso laat kinderen zelfs tijdens regenbuien buitenspelen
26 mei 2025 om 12:36
< 1 min lezen

Speciale buiten-bso laat kinderen zelfs tijdens regenbuien buitenspelen

Fabian Mossink, leidinggevende van de buiten-bso legt uit dat hij de kinderen graag wil laten voelen hoe fijn het in de natuur is. Met de kinderen zijn afspraken gemaakt over waar ze wel en niet mogen spelen. “Dat gaat eigenlijk heel goed.”

Motorische vaardigheden 

Hoofddocent educatie en pedagogiek aan de Universiteit Utrecht, Pauline Slot, ziet dat kinderen steeds minder buitenspelen. Daardoor gaan de motorische vaardigheden van die kinderen achteruit. Slot denkt dat de buiten-bso daar juist een goed alternatief voor is.

Stevige bergschoenen en een goede regenjas 

Kinderen uit scholen rondom Utrecht Tuindorp moeten wel zorgen voor stevige bergschoenen en goede regenjassen. De directeur van de bso laat wel weten dat er iets geregeld kan worden, als er geen geld is voor deze spullen.

Buiten-bso 

Of de kinderen die dit nodig hebben ook daadwerkelijk op een buiten-bso terechtkomen, daar twijfelt Slot nog aan. Kinderen die al naar het bos of de duinen gaan met hun ouders gaan ook sneller naar zo’n bso. Kinderen die opgroeien in een flat of in een grote stad kunnen, volgens Slot, zo’n buiten-bso juist goed gebruiken. “Maar dat is in de praktijk vaak niet de groep die op een buiten-bso terechtkomt.”

Door: Nationale Onderwijsgids / Femke van Arendonk 

Relevante artikelen

Alles van kinderopvang
    • Kinderopvang

    Brand verwoest berging van kinderdagverblijf in Geldermalsen

    Gisteren om 09:46
    • Kinderopvang

    Onthaasten

    18 augustus 2025 om 08:21

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht