Volgende week stakingen in leerlingen- en zorgvervoer voor een betere cao
11 november 2022 om 13:54
< 1 min lezen

Volgende week stakingen in leerlingen- en zorgvervoer voor een betere cao

Werknemers in het leerlingen- en zorgvervoer gaan volgende week staken om een betere cao te krijgen. Dat meldt de FNV. Waar en wanneer er gestaakt wordt, moet nog worden besloten.

De vakbonden CNV en FNV hadden de werkgevers een ultimatum tot vrijdag 12.00 uur gesteld om dit te voorkomen, maar ze hebben volgens de FNV nog geen antwoord naar hun zin binnengekregen.

Betere regeling bij ziekte en goede regeling voor pauzes 

De cao geldt voor circa 22.000 werknemers. De bonden willen niet alleen een hoger loon, maar ook graag een betere regeling bij ziekte en goede regeling voor pauzes. Ook eisen de vakbondsleden dat de lonen voortaan meestijgen met de prijzen in de winkels. Dat zou dit jaar 12,5 procent zijn. Werkgevers boden 12 procent uitgesmeerd over twee jaar.

Meindert Gorter, bestuurder van FNV Zorgvervoer en taxi: “Zeker in deze sector, met zeer betrokken medewerkers, is staken een laatste middel. Het liefst willen de chauffeurs hun passagiers veilig van a naar b brengen, maar ze kunnen niet meer rondkomen van hun salaris, er wordt loon ingehouden voor pauzes die niet opgenomen kunnen worden en als chauffeurs ziek worden, worden ze een dag niet uitbetaald en daarna worden ze 30 procent gekort.”

Eisen van de vakbonden zijn onrealistisch 

De werkgevers, verenigd in Koninklijk Nederlands Vervoer (KNV), noemden de eisen van de vakbonden eerder onrealistisch. Ze zouden ook een stijging van de kosten van 40 procent veroorzaken.

Door: ANP 

Relevante artikelen

Alles van speciaal onderwijs
    • Speciaal Onderwijs

    Staphorsters kunnen vanaf januari 2026 ondersteuning aanvragen voor schoolspullen

    24 december 2025 om 15:55
    • Speciaal Onderwijs

    Staatssecretaris Becking maakt zich grote zorgen om kinderen die thuisonderwijs krijgen

    24 december 2025 om 08:52

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant