12 maart 2021 om 11:00
< 1 min lezen

Visio gebruikt LEGO© braillebricks om op speelse manier braille aan te leren

Visio Onderwijs in Grave ontving deze week 250 sets van bijzondere LEGOsteentjes, de LEGO© braillebricks. Hiermee kunnen leerlingen met een visuele beperking op een speelde manier braille leren. Dit meldt Visio.

LEGO heeft het initiatief genomen om kinderen met een visuele beperking op een speelse manier braille aan te laten leren met LEGO braillebricks. Binnen dit sociaal project ontwikkelde, testte en produceerde de Deense blokjesbouwer de braillesteentjes samen met de doelgroep. LEGO stelde daarna de sets met braillesteentjes gratis ter beschikking aan organisaties in zo’n 20 landen die lesgeven aan blinde en slechtziende kinderen. In Nederland zijn dat de scholen en AOB’ers van Visio en Bartiméus. Dit geeft een boost aan het brailleonderwijs.
 
Op een speciale pagina over LEGO braillebricks op de onderwijssite EduVip staan liefst 90 werkbladen. Daarmee kunnen kinderen via spel de eerste stappen zetten in het leren braille lezen. De leerlingen waren erg enthousiast. Een leerling verwoordde het als volgt: “Leuk, je kunt ermee bouwen én lezen!”
 
Door: Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van speciaal onderwijs
    • Speciaal Onderwijs

    Scholen in Noord-Nederland houden weercodes in de gaten voor eventuele sluiting

    8 januari 2026 om 09:38
    • Speciaal Onderwijs

    Een derde van de scholen gesloten vanwege het winterweer

    7 januari 2026 om 16:00

Aankomende evenementen

14 Jan
Open huis of kijk- en doemiddagena TalentStad Beroepscollege
  • Overijssel
19 Jan
Open Huis – Willem de Zwijger College Papendrecht
  • Zuid-Holland
20 Jan
Open Huis – Willem de Zwijger College Hardinxveld- Giessendam
  • Zuid-Holland